Odměřování polohy


Na nabízené soustruhy provádíme dodatečnou instalací indakace polohy. Výběr typu digitálního odměřování se řídí přáním zákazníka. Na základě zkušeností našim zákazníkům doporučujeme odměřování značky Newall.

Systémy odměřování polohy jsou v dnešní době standardním vybavením moderních konvenčních obráběcích strojů a zcela zásadním modernizačním prvkem u starších strojů. Určení polohy nástroje v jednotlivých osách může dosahovat přesnosti až 1 µm. Tato pracovní přesnost není nijak ovlivněna opotřebením nebo nepřesnostmi posuvových šroubů a matic u starých strojů neboť systém odměřování takovéto chyby spolehlivě eliminuje.

Systémy odměřování polohy jsou kromě své základní funkce zobrazování polohových dat vybaveny paměťovými a výpočetními funkcemi, které obsluze stroje ulehčují a zpříjemňují obsluhu stroje zejména při odečítání rozměrů z výkresu.

Výhody odměřování Newall:

  • eliminace nepřesnosti a vůlí posuvových šroubů a matic u starších strojů
  • snížení zmetkovitosti
  • hermeticky uzavřený systém odolný proti ocelovým šponám, litinovému i grafitovému prachu, chladicí kapalině, brusivu
  • zvýšení produktivity a přesnosti práce o 20 až 60%
  • řada výpočtových a paměťových funkcí ( hledání středu, roztečná kružnice, atd)
  • odolnost proti vibracím a otřesům
Snímače Sperosyn či Microsyn se vyznačují dlouhodobou provozní spolehlivostí a velkou odolností vůči prostředí a poškození i v náročných provozech. Nechcete-li brát tedy ohled na funkčnost v jakémkoliv provozu, což u výrobců skleněných stupnic musíte, je pro Vás odměřování značky Newall tou správnou volbou.


Systémy digitálního odměřování

vhodné i do náročných provozů

Společnost Newall nabizí širokou škálu digitálníg jednotek s vestavěnými paměťovýmí a výpočetními funkcemi. Použítí: frézky, brusky, soustruhy, lisy atd.


Snímače polohy

schopné pracovat i ve vodě - stupeň krytí IP67

Analogé nebo digitální snímače polohy jsou schopny pracovat až do přesnosti 1 µm. Umožňují snímání linearní tak i kruhové polohy.